Hialurono rūgštis kosmetikoje

Parašė : Data : 29 kovo, 2018 Komentarai : (Komentavimas išjungtas įraše Hialurono rūgštis kosmetikoje)

Kas yra hialurono rūgštis?

Šiandien kosmetikos pramonėje hialurono rūgštis turbūt dažniausiai sutinkama veiklioji medžiaga, pasižyminti ”stebuklingomis” odos drėkinimo savybėmis. Hialurono rūgštis – natūrali molekulė (polisacharidas) randama odoje, plaukuose, akyse, sąnariuose bei nervuose, kuri užpildo tarpląstelinius sluoksnius, ypač odoje tarp kolageno ir elastino fibrilių. Hialurono rūgštis –yra tarsi “kempinė”, kuri pritraukia drėgmę, jos prisigeria ir išlaiko odos viduje. Todėl mes atrodome ir jaučiamės  sveikesni ir jaunesni, kai yra pakankamai hialurono rūgšties šiuose svarbiuose organuose.

Hialurono rūgštis ar natrio hialuronatas? Kuo jie skiriasi?

Kovojant su odos senėjimu svarbiausias yra odos drėkinimas, todėl hialurono rūgštis, kartu su savo “seserimi” natrio hialuronatu, yra privaloma priemonė. Kuo skiriasi hialurono rūgštis nuo natrio hialuronato?

Natrio hialuronatas yra hialurono rūgšties vandenyje tirpios druskos formuluotė, kuri yra stabilesnė ir sumažina oksidaciją. Esminis skirtumas tarp jų yra tas, kad natrio hialuronato yra santykinai mažesnė molekulinė masė, todėl jis lengviau prasikverbia į gilesnius odos sluoksnius.  Natrio hialuronatas taip pat “išlaiko” iki 1000 kartų daugiau vandens nei jo natūralus analogas hialurono rūgštis. Šių savybių dėka, naudojant natrio hialuronatą ant odos, pastarasis skverbiasi į gilesnius dermio sluoksnius, palaiko drėgmę ir skatina mikrocirkuliaciją. Jo dėka oda tampa lygesnė ir švelnesnė.

Į ką verta atkreipti dėmesį renkantis odos priežiūros priemones su hialurono rūgštimi?

Jei ketinate įsigyti odos priežiūros priemones, patariama rinkitis mažesnės nei 2 procentų koncentracijos priemones. Kodėl?

Didžiausia nauda, kurią oda gauna naudojant natrio hialuronatą yra susijusi su jos molekuline mase, koncentracija bei gebėjimu “prisigerti” vandens bei jį išlaikyti. Šiuo atveju, molekulės DYDIS yra labai svarbus. Molekulinė masės yra matuojama atomų masės vienetais daltonais* arba trumpiau -kDa.

Hialurono rūgštis, kurios molekulinė masė yra tarp 50 ir 1,000 kDa teikia daugiausiai naudos odai –tai parodė ir daugelis mokslinių tyrimų. Geriausia odai tinkanti HR molekulinė masė yra apie 130 kDa.

Hialurono rūgšties dydis parodo, kiek giliai ingredientas  gali prasiskverbti į odą. Atlikti tyrimai parodė, kad  mažos molekulinės masės, mažesnės nei  500 kDa  nano-hialurono rūgštis:

  • Sumažina raukšlių gylį
  • Padidina drėgmę odoje
  • Padidina odos elastingumą akių zonoje
  • Drėgmė geriau absorbuojasi odoje
  • Vizualiai pagerina odos būklę.

Kokius odos priežiūros produktus rinktis?

Odos priežiūros priemonių gausoje lengva pasimesti, tačiau, jei produkto sudėtyje rasite šiuos hialurono rūgšties komponentus, o dar geriau jei jie bus visi vienoje priemonėje – jums pasisekė. Tai jūsų odai suteiks daugiausiai naudos. Taigi odos priemonės, kurių sudėtyje yra naudojama įvairios molekulinės masės hialurono rūgštis turėtų skirtis ir kaina.

Ant odos priežiūros priemonės pakuotės Hialurono rūgštis ir jos išvestiniai produktai yra žymimi tarptautiniu INCI ženklinimu.

  • hydrolyzed hyaluronic acid
  • sodium acetylated hyaluronate
  • sodium hyaluronate
  • low molecular weight hyaluronic acid

Odos Klinika

Author

Peržiūrėti visus įrašus

Užsiregistruokite nemokamai konsultacijai

Kiekvienam savo klientui suteikiame nemokamą konsultaciją, registruokitės ir mes jums paskirsime gydymą.