Naujienos

Spuoguotos odos priežiūra

Parašė : Data : 3 spalio, 2016 Komentarai : (Komentavimas išjungtas įraše Spuoguotos odos priežiūra)

Aknė – viena dažniausių odos ligų, apipinta šimtais mitų. Ji dažniausiai prasideda paauglystėje, tačiau gali pasireikšti ir suaugusiems. Žmonės, kamuojami spuogų, ieško įvairių gydymo būdų, keičia odos priežiūros priemones, neretai pasitelkia namines kaukes ar išbando savo susikurtus odos priežiūros ritualus. Kovojant su spuogais reikia apsišarvuoti kantrybe ir išmokti svarbiausias odos priežiūros taisykles, kad dar labiau nepakenktumėte savo odai.

Odos higiena labai svarbi ir turėtų būti pirmasis žingsnis švarios odos link, tačiau svarbu nepamiršti, kad dažnai prausiant veidą, skatinamas odos riebalų išsiskyrimas. Jeigu odą prausiate per dažnai taip stengdamiesi ją išsausinti, riebalinės liaukos gamina dar daugiau riebalų. Rekomenduoja odą prausti 2 kartus per dieną su dermatologiniu riebiai odai skirtu prausikliu.

Dažnas veido šveitimas pablogina odos būklę. Veido odos šveitimas pašalina suragėjusias odos ląsteles ir atkemša poras. Tačiau labai svarbu nepiktnaudžiauti, veido šveitimą rekomenduojama atlikti ne dažniau kaip 1-2 kartus per savaitę. Per daug intensyvus odos šveitimas gali sudirginti odą, ji gali parausti, atsirasti niežėjimas.

Odos drėkinimas riebiai odai būtinas. Drėkinti riebią odą būtina, nes medikamentinis aknės gydymas turi šalutinį poveikį, kuris pasireiškia odos sausėjimu, sudirgimu. Ją drėkinti reikia ir vėsesniu metų sezonu, kuomet patalpų oras yra sausesnis.

Spuogų spaudymas tikrai nepadeda odai gyti greičiau. Spuogų spaudyti negalima, išskyrus atvejus, kuomet tai yra paviršiniai balti pūlinukai: tuomet juos reikėtų nuvalyti su odos higienos priemone ir švelniai išspausti. Jei tai giluminiai spuogai, juos spaudant galima smarkiai pažeisti odą, spuogai ilgiau gyja, uždegimas gali išplisti į aplinkinius audinius, o likusios raudonos dėmelės gyti kelis mėnesius ir palikti randus.

Išsigydžius spuogus jie dažnai gali grįžt. Aknė – lėtinė uždegiminė liga, kuri gali tęstis ilgus metus. Jai būdingi paūmėjimai, todėl svarbu žinoti, jog aknė gali atsinaujinti. Jei aknės forma lengva, odai prižiūrėti pakanka naudoti dermatologines odos priežiūros priemones, o esant sunkesnei aknės formai, reikalingas medikamentinis gydymas. Aknės pablogėjimą skatina netinkama mityba, saulės spinduliai, stresas. Pasiekus norimą rezultatą, nenutraukite gydymo, kadangi negydomi spuogai gali vėl atsinaujinti.

Ir dar kai kas apie aknę: www.tiesa-mitas.lt

Taip pat straipsnį ir daugiau sveikatos patarimų galite rasti: www.sveikas.lt

Odos Klinika

Author

Peržiūrėti visus įrašus

Užsiregistruokite nemokamai konsultacijai

Kiekvienam savo klientui suteikiame nemokamą konsultaciją, registruokitės ir mes jums paskirsime gydymą.