Naujienos

Randų šalinimas

Parašė : Data : 18 balandžio, 2016 Komentarai : (Komentavimas išjungtas įraše Randų šalinimas)
Randų rūšys, randų šalinimas
Randai būna trijų rūšių: hipertrofiniai, keloidiniai ir atrofiniai. Pagal išvaizdą hipertrofiniai randai paprastai būna raudonos spalvos, išvešėję ir iškilūs. Juos gali perštėti arba net skaudėti. Tokie randai dažnai susidaro po nudegimų. Keloidiniai randai yra sunkiausia hipertrofinių randų forma. Jie gali susidaryti bet kurio amžiaus žmonėms, tačiau dažniau susidaro ant jaunų žmonių odos. Keloidiniai randai dažnai yra grubūs, apvalūs, sudaro netaisyklingas randų audinio raukšles ir išplinta toliau už žaizdų ribų. Atrofiniai randai paprastai būna įdubę ir išsiplėtę. Jie atsiranda, kai sutrinka gijimo procesas ir susidaro nepakankamas jungiamojo audinio kiekis, pavyzdžiui, išnykus spuogams.
Post acne randai, po spuogų randų šalinimas
Spuogai (akne) dažnai palieka nemalonius pėdsakus – randus. Randas yra normalus odos gijimo procesas. Išsigydę spuogus, daugelis susiduria su kita ne ką lengvesne problema – randais, kurie tikrai nepuošia. Kokie randeliai liks – gilūs, dideli ar maži ir beveik nepastebimi – priklausys nuo aknės sunkumo ir veido odos priežiūros. Jei vyravo sunki uždegiminė aknės forma, t.y. liga pasireiškė ne tik inkštirais, bet ir raudonomis papulėmis, mazgeliais, pūlinukais, cistom, randų neišvengsime.
Randų šalinimas gali būti įvairaus gylio ir struktūros randams, – atrofiniaims arba hipertrofiniams. Atrofinis randas – tai maža duobutė, esanti žemiau nei aplinkinė oda. Jis atsiranda, kai susidaro nepakankamas jungiamojo audinio kiekis. Tokių randų šalinamas galimas įšvirkščiant hialurono rūgšties į patį randą. Hipertrofinių randų atveju jungiamojo audinio būna per daug, todėl jis išbujoja, iškyla virš odos paviršiaus. Tokių randų šalinimas galimas sušvirkščiant drenuojamą medžiagą sušvirkščiant. Be randų, po aknės gali atsirasti ir hiperpigmentinių dėmių. Tokios dėmės, tokių „randų“ šalinimas atliekamas rūgštinių piligų pagalba.
Randų šalinimo tikslas – juos šviesinti, lyginti, padaryti kuo mažiau matomus. to more descriptive adviceIt is possible to obtain better tips online casino 5 euro einzahlen. Estetinis gydymo tikslas yra aktualiausias, nes aknė palieka ne tik kosmetinius, bet ir psichologinius randus, sukelia išties didelį diskomfortą.
Kad randai liktų kuo mažesni
Visų pirma, griežtai draudžiama spuogus spaudyti, nes taip traumuojama oda, be to, gali prisidėti antrinė infekcija, dėl to randai liks gilesni ir didesni. Kasdienei odos priežiūrai rekomenduojama rinktis specialiai sukurtas priemones, skirtas riebiai, mišriai į aknę linkusiai odai. Prausimuisi rekomenduojama naudoti švelnius preparatus, skysčius arba gelius, kurių sudėtyje nėra alkoholio, muilus su odai artimu pH. Nepamiršti drėkinti odos. Norint spuogus užmaskuoti, siūloma naudoti poras neužkemšančias kosmetikos priemones.
Norint efektyviai ir saugiai prižiūrėti riebią, mišrią, į spuogus linkusią odą būtina apsilankyti pas dermatologą, kad jis skirtų jūsų odai tinkamiausią priežiūrą. Nepamirškite, kad odą reikia prižiūrėti nuolat, o ne užbaigti sunaudojus vieną kremo buteliuką. Visos priemonės turi būti patikimos, hipoalerginės, neskatinančios kamedonų formavimosi. Geriausiai jų įsigyti vaistinėje.
Randų šalinimas, priemonės šiai problemai spręsti
Po spuogų likusių randų šalinimas gali būti naudojamos įvairios kosmetinės arba net chirurginės procedūros. Reikia suprasti, kad randų šalinimas iki galo yra neįmanoma, tačiau sušvelninti, sumažinti galima. Vienas iš patogiausių ir mažiausiai pastangų reikalaujančių būdų – įvairūs geliai, kremai ir tepalai. Jie lygina, minkština ir švelnina randus, skatina jų nykimą.
Kiti būdai – cheminis veido šveitimas, mechaninis odos šveitimas (mikrodermabrazija), invazinės procedūros, mezoterapija, veido odos atnaujinimas lazeriu. Kiekvienu atveju tinkamiausią procedūrą parenka gydytojas dermatologas ar plastikos chirurgas. Cheminis odos šveitimas veikia kitu nei geliai ar tepalai principu. Šios procedūros neskirtos įdubusiam randeliui pakelti iki aplink esančios odos lygio. Priešingai, jų metu oda šiek tiek nušlifuojama, nusluoksniuojama ir taip sumažinamas rando gylis, o oda tampa lygesnė. Rando įdubimą atkelti galima sušvirkščiant į j hialurono rūgšties arba kitokios mezoterapinės medžiagos, kuri lygina odą.
Randų šalinimas kaip ir spuogų gydymas – procedūrų ciklas, reikalaujantis kantrybės ir laiko. Tačiau rezultatais lyginant randus visada pasidžiaugti galima. Jeigu net randai yra įsisenėję, vis tiek verta pamėginti atlikti randų šalinimo procedūrą. Rezultatas tikrai bus matomas. Siūlome pradėti nuo švelnesnių rando naikinimo procedūrų, tokiu kaip cheminis veido šveitimas, rūgštinis pilingas, mezoterapija, ir tik vėliau imtis lazerinės ar chirurginės intervensijos.
randu salinimas

Odos Klinika

Author

Peržiūrėti visus įrašus

Užsiregistruokite nemokamai konsultacijai

Kiekvienam savo klientui suteikiame nemokamą konsultaciją, registruokitės ir mes jums paskirsime gydymą.