Randai. Randų šalinimas:
Randas yra žymė po buvusio odos sužalojimo, traumos arba medicininės intervencijos: po skiepų, nudegimo, įpjovimo, įkandimo, apgamo pašalinimo ar užsitęsusio spuogų gydymo. Mūsų Odos klinikoje šalinami, lyginami, naikinami randai likę po spuogų gydymo (atrofiniai randai) atliekant homeopatinių medžiagų injekcijas arba šlifuojant juos cheminiais pilingais. Šaliname „post acne” randus.
Randai skirstomi pagal spalvą, tekstūrą, savo gyvavimo laikotarpį. Raudoni randai – uždegiminių procesų odoje gijimo metu ar išsiplėtusių kapiliarų pasekmė. Rudi randai susiformuoja esant per daug melanino, balti – esant per mažai melanino. Randai būna iškilę ir įdubę. Iki šešių mėnesių randas laikomas dar besiformuojančiu, šiuo laikotarpiu gijimo efektą dar gali pagerinti tepami preparatai. Po pusmečio ir vėliau, esant nepatenkinamam estetiniam rezultatui, rekomenduojama atvykti konsultacijai pas dermatologą dėl rando gydymo galimybių.
Kad randai liktų kuo mažesni griežtai draudžiama spuogus spaudyti, nes taip traumuojama oda, be to, gali prisidėti antrinė infekcija, dėl to randai liks gilesni ir didesni. Visiems randams, net randams likusiems po spuogų gydymo yra šalinimo, lyginimo būdų. Efektyviausias randų lyginimas, naikinimas, gydymas būna tada, kai jis atliekamas iš karto sugijus odai – ankstyvuoju randėjimo periodu, kai jungiamasis audinys užpildo odos ir paodžio defektą, formuojasi ir tvirtėja. Neįsisenėjęs randas laikui bėgant tampa labiau elastingas ir mažiau matomas. Tai įvyksta maždaug per trejus metus. Po sudėtingų sužalojimų ar operacijų randai įprastą savo išvaizdą įgauna per 6 mėnesius.
Po spuogų likusiems randams šalinti gali būti naudojamos įvairios kosmetinės ar chirurginės procedūros. Reikia suprasti, kad visiškai rando išgydyti neįmanoma, tačiau sušvelninti, sumažinti galima. Vienas iš patogiausių ir mažiausiai pastangų reikalaujančių būdų – įvairūs geliai, kremai ir tepalai. Jie lygina, minkština ir švelnina randus, skatina jų nykimą. Kiti būdai – cheminis veido šveitimas, mechaninis odos šveitimas (mikrodermabrazija), veido odos atnaujinimas lazeriu. Randus naikina taip pat silikoniniai preparatai, homeopatinės priemonės, minkštinamieji kremai. Po didesnių sužalojimų likusiems randams šalinti naudojami specialūs elastiniai kompresiniai gaminiai, kurie maunami randų vietoje. Jie spaudžia randinius audinius ir taip sumažina kraujotaką, kad randai negalėtų išvešėti. Randai naikinami taip pat atliekant hormoninių vaistų – kortikosteroidų arba homeopatinių preparatų injekcijas.
Dauguma gydytojų pataria neskubėti randų šalinti lazeriu, ypatingai randų likusių po spuoų gydymo. Jie pabrėžia, kad randų naikinimas tokiu būdu tik nedidele dalimi turį sėkmingą gydymą. Gydytojai taip pat nepatariama randų vietoje atlikti masažo, nes tai tik paskatins randinio audinio kraujotaką, o reikia tą kraujotaką kaip įmanoma labiau mažinti. Randų gydymas, randų šalinimas, naikinimas taip pat neatliekamas ir fizioterapijos priemonėmis, kurios gerina kraujotaką. Randų gydymas, lyginimas šlifavimas šalčiu (krioterapija) leistinas, nors didelio efektyvumo neturi.
Randų naikinimas yra ilgas procesas, reikalaujantis daugiau nei vienos procedūros. Randų šalinimas yra neskausminga procedūra, tačiau gali sukelti odos pleiskanojimą keletą dienų po procedūros. Randų šalinimo procedūras geriausiai planuotinas ne saulėtuoju metų periodu, nes reikalauja papildomo saugojimo odos nuo saulės. Plačiau apie randų šalinimą, randų lyginimą skaitykite mūsų Naujienų skiltyje „Randai po spuogų. Randų šalinimas”.
Randų šalinimas Kaune:
Procedūra | Kaina |
---|---|
TCA RŪGŠTIS RANDŲ NAIKINIMUI (DERMACEUTIC) | 50-90 € |
MEZOTERAPIJA RANDŲ LYGINIMUI, ŠALINIMUI “GUNA”(MADE) | 35 € |